Již 14. ročník osadního krosu JOK

09.03.2015 14:09

Již 14. ročník osadního krosu uspořádal ve spolupráci s Mgr. Ivem Bártlem a Tomášem Bártlem  Jivácký osadní klub dne 2.srpna 2014.

Start byl společný v 10 hod. pro všechny kategorie. Muži běželi 8 500 m, ženy 5 500 m.   Celkem se krosu zúčastnilo 44 žen a mužů.

Muži byli rozděleni do tří  kategorií – 15 až 39 let startovalo  16 mužů – na prvním místě se umístil Lukáš Pomezný časem 0:28:20z Atletika Písek  na druhém místě  Jiří Miler, z AC Mladá Boleslav, čas 0:29:04, třetí místo obsadil Fiedler Lukáš z SKP Nymburk časem 0:31:309, který i v loňském roce obsadil třetí místo. Za JOK startoval Lukáš Buldra.

V kategorii muži 40 let až 59 let startovalo 14 můžů – zvítězil Petronjuk Viktor z ČZU Praha časem 0:34:36, který zvítězil i v loňském roce,  druhý se umístil Marcela Jordanov, Cyklokraus Přelouč s časem 0:35:00, na třetím místě doběhl  Zdeněk Bufka za AC Česká Lípa , s časem 0:35:11. Za JOK startoval Petr Sedlák.

V kategorii muži nad 60 let startovali 2 muži, zvítězil Ludvík Dobiáš z Poděbrad, časem 46:42, nejstarším mužem krosu byl Jaromír Snížek z Poděbrad, 72 let.

Kategorie žen byla bez rozdílu věku a startovalo 12 žen. Zvítězila Blanka Paulů – čas 0:24:34, druhé místo obsadila Kubištová Radka z  Sokol Kolín– čas 0:24:42, v loni také obsadila druhé místo,  na třetím místě doběhla Kateřina Bártlová, Poděbrady  – čas 0:26:08. Za JOK startovala Mirka a Andrea Buldrová, Petra Hajzlerová.

Malé občerstvení bylo připraveno pro všechny účastníky krosu.

Výběr trasy krosu a označení bylo všemi účastníky dobře hodnoceno a proto patří poděkování všem, kteří závod připravili a podíleli se na celé organizaci. Děkujeme také sponzorům za věcné dary: Firma LAWI Sport Dobrovice,  Hato Dobrovice,  Pivovar Nymbuk.