JIVÁCKÝ OSADNÍ KROS - výsledky

03.08.2015 12:20

15. ročník osadního krosu uspořádal ve spolupráci s Mgr. Ivem Bártlem a Tomášem Bártlem Jivácký osadní klub dne 1.srpna 2015.

Start byl společný v 10 hod. pro všechny kategorie. Muži běželi 8,5 km, ženy 5,5 km. Celkem se krosu zúčastnilo 39 žen a mužů.

Muži byli rozděleni do tří  kategorií – 15 až 39 let startovalo 14 mužů. Na prvním místě se umístil Jiří Křeček časem 0:31:01 z Atletika Kolín, na druhém místě  Lukáš Fiedler SKP Nymburk časem 0:33:06, který v loňském roce obsadil třetí místo, třetí místo obsadil Horčic Martin, Stará Lysá, časem 0:34:40. Za JOK startoval David Omáčka.

V kategorii muži 40 let až 59 let startovalo 11 mužů. Zvítězil Miler Jiří z AC Mladá Boleslav časem 0:29:37, druhý se umístil Marcel Jordanov, OB Klamoš časem 0:35:08, který se umístil i v loňském roce na druhém místě, na třetím místě doběhl  Michal Valenta z Prales Tužín časem 0:35:21. Za JOK startoval Stanislav Frolík.

V kategorii muži nad 60 let startovali 2 muži, zvítězil Josef Navrátil z SK Stránčice časem 41:22, Bártl Ivo běžel za Jivák časem 0:43:11. V této kategorii běžel také Josef Rosůlek, ale jen 5,5 km za SKP Nymburk s časem 0:51:44

Kategorie žen byla bez rozdílu věku a startovalo 11 žen. Zvítězila Helena Poborská  za Kerteam časem 0:22:02, druhé místo obsadila Lenka Šibravová, Kerteam čas 0:22:37, na třetím místě doběhla Blanka Paulů, Maratostav Úpices časem 0:23:26, v loňském ročníku zvítězila.  Za JOK startovala  Petra Hajzlerová a Kateřina Bártlová.

Malé občerstvení bylo připraveno pro všechny účastníky krosu.

Výběr trasy krosu včetně označení bylo všemi účastníky dobře hodnoceno a proto patří poděkování všem, kteří závod připravili a podíleli se na celé organizaci. Děkujeme také sponzorům za věcné dary: Firma LAWI Sport Dobrovice,  Hato Dobrovice,  Pivovar Nymbuk.